Yaptığımız kahve atölyelerinin temel faydaları nelerdir?

Yaptığımız kahve atölyelerinin temel faydaları nelerdir?

“Kahve evrenseldir.” derken aslında tüm dünyada tüketimin olduğu vurgulanmaktadır. Milletler arası farklılıklar olsa da tüm milletlerin kahve kültürü olduğunu biliyoruz. Günümüze gelene dek her ülke vatandaşının kendi coğrafi yapısı ve konumuna, ekonomik koşullarına yada damak zevkine göre şekillenen bir kahve içim şekli oluşmuştur. Biz de bu hikayeden kendimize, kültürel mirasımız olan Türk kahvesi demleme ve içim şeklini kazandırmışız.

Türk kahvesi, geleneksel mirasımız ve uzun yıllardır keyfini sürdüğümüz bir içecek olmakla bize aittir. Demleme şekli 9. YY da Habeşistanda ( Etiyopya ) doğan kahvenin doğuşu macerasından sonra bize gelene kadar oluşmuştur. Oldukça ilkel, kahveyi taş değirmende bile öğütseniz, suda kaynatarak içebileceğiniz kolay hazırlanabilir ve lezzetli ayrıca sağlık açısından da oldukça faydalı bir içecektir. Bize göre, bugün tüm Dünya üzerinde içilen kahvelerin matematiği Türk kahvesi üzerinden yola çıkılarak hesaplanmıştır.

Sonuç olarak sizlerle gerçekleştirdiğimiz atölyelerin; Türk kahvesi hikayesi ve tüm güncel içim ve demleme şekillerini öğrenmek, tüm bunlar üzerine konuşmak ve aslında doğru olanı öğrenmek, deneyimlemek ve tat/koku dengelerini öğrenmek gibi faydaları olacaktır.

Yazıyı Paylaş
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram